Tule kokeilemaan talviuintia la 14.2. klo 15-18

Hyvinvointi
Kyyjärven Kyky ry
Tanja Kyrönlahti

Tule kokeilemaan talviuintia la 14.2. klo 15-18

Oletko utelias kokeilemaan kylmävesiuintia? Nyt on täydellinen hetki hypätä mukaan.

Ystävänpäivän tapahtumassa telttasauna ja rantasauna ovat lämpöisinä valmiina, joten kylmän veden jälkeen pääset suoraan nauttimaan pehmeistä löylyistä.
Kokeile omassa tahdissasi — pulahdus riittää, ja lämmin sauna odottaa.
Lämmön lisäksi tarjolla on makkaranpaistoa ja lämmintä mehua, jotta pulahduksen jälkeen olo on kaikin puolin hyvä.

Tämä on kutsu niin kokeneille talviuimareille kuin uusille kokeilijoille, jotka haluavat ottaa ensimmäisen askeleen turvallisesti ja hyvän fiiliksen kautta.

Uusille kokeilijoille kertamaksu: 6€
Maksun voi suorittaa MobilePay #91576
Paikka: Kyy Yorkin talviuintipaikka, Kalliorannantie 82
 

  • Mitä mukaan, kun kokeilet talviuintia ensimmäistä kertaa tai edellisestä kerrasta on tovi jo vierähtänyt?
    Välttämättömät: uimapuku (yhteissauna), pyyhe, pipo tai lämmin hattu, villasukat tai tossut, joilla liikkua laiturilla. 
    Hyvä olla mukana: lämpimät vaihtovaatteet, käsineet, muovipussi märille vaatteille.
 
Tervetuloa niin kokeneet talviuimarit kuin uudet kokeilijat – kokeile omassa tahdissasi, me huolehdimme lämmöstä, tunnelmasta ja tarjoiluista.
 

Talviuinnin perinne lähestyy 10 vuoden merkkipaalua syksyllä 2026 - ystävänpäivän tapahtuma on osa juhlavuotta!

 
Lisätietoja: Kyyjärven KyKy - talviuinti / Tanja K p. 040 5167366

Jaa sosiaalisessa mediassa

Aihealueen yhteistyöyritykset