Fingerstyle kitaristi Tomi Paldanius soittaa tunnetuiden kappaleiden melodiat, soinnut, bassolinjat ja jopa kitarasoolot samanaikaisesti.
Konsertissa kuullaan mm. Finlandia, Myrskyluodon Maija, Lapin Kesä, Pohjois-Karjala ja Bohemian Rhapsody. Nämä ja monet muut Paldaniuksen sovittamat hitit ovat sosiaalisessa mediassa saavuttaneet kymmeniä miljoonia katselukertoja eri kitaristien soittamina.
Vuonna 2005 Youtubeen ladattu Bon Jovin Livin' On A Prayer sovitus on yksi Youtuben ensimmäisiä suosittuja kitarakappaleita. Se valittiin "best of youtube" artikkeliin Total Guitar lehdessä. Sovituksen innoittamana kitaransoittajat ympäri maailmaa alkoivat soittamaan Tomin sovituksia. Yksi heistä on korealainen Sungha Jung, joka nousi tuntemattomuudesta Youtuben yhdeksi kirkkaimmista tähdistä.
Tomi on valmistunut klassisen kitaransoiton opettajaksi Turun taideakatemiasta 2003. Kevään 2024 uutuutena Suomiklassikot soolokitaralla 2 -levy joka sisältää 10 suosikkia mm. Kolmatta Linjaa, Surujen Kitara ja Tahroja Paperilla.
Konsertin kesto n.1 tunti.